YALOVA ÇINARCIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Zaferi`nin 100. Yıldönümü Törenlerle Kutlandı

Çanakkale Zaferi`nin 100. yıldönümü ve 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü dolayısıyla ilçemizde çeşitli etkinlikler düzenlendi.  
Çanakkale Zaferi`nin 100. Yıldönümü Törenlerle Kutlandı

Cumhuriyet Meydanı önünde Atatürk Anıtı`na çelenk sunulması ve saygı duruşuyla başlayan törene Çınarcık Kaymakamı Cafer SARILI, Çınarcık Belediye Başkanı Avni KURT, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal KARADAĞ, İlçe Jandarma Komutanı Emrah TAN, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa YOLCU, İl Genel Meclis Üyeleri Muharrem SOYER ve İlhami BAŞKAN, askeri ve mülki erkan, kamu kurum ve kuruluşlarının, siyasi partilerin, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

 

Büyük zaferin ardından, yıllar geçmesine rağmen unutulmadığını söyleyen Çınarcık Anadolu Lisesi Müdürü Özkan AYDIN, gelecek kuşakların da bu miras olarak bırakılan geçmişi asla unutmayacağını belirtti.

Etkinlikte, Sevil MECLİS "Çanakkale Şehitleri" adlı şiiri seslendirirken, Çınarcık Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Şafak Kaya SARIDEDE ve öğrencileri hazırladıkları "Çanakkale Oratoryo"su ile sahne aldı. Çınarcık Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Saime KARABACAK ve öğrencileri tarafından hazırlanan "Kınalı Kuzular" adlı tiyatro gösterisi ilgi ile izlendi.

Günün önemini belirten türkülerin okunmasının ardından etkinlik sonra erdi.

 

 

Harmanlar Mah. Belediye Sok. Çınarcık Kaymakamlığı Kat 2, Çınarcık / YALOVA / TÜRKİYE - (0226) 2461223

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.