YALOVA ÇINARCIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuk ve Genç Çalıştayı

Çocuk ve Genç Çalıştayı

Çınarcık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Çınarcık Belediyesi, Çınarcık İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Çınarcık Meslek Yüksek Okulu işbirliği ile gerçekleştirilen "Çocuk ve Genç Çalıştayı" yapıldı.

Çınarcık Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hülya NAZLI (Çalıştay Koordinatörü), Çınarcık Emniyet Amiri Bahadır KÜÇÜKUYSAL, Çınarcık Meslek Yüksek Okulu Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Bölümü Öğretim Görevlisi Metin ÖKSÜZ, Çınarcık Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okulların rehber öğretmenleri; Ergin ŞAHİN ( Firuzan Kınal Ortaokulu) ,Tuğba ÖZAYDIN (Hüdaverdi Aydın Ortaokulu ), Duygu EKİN (Çınarcık Ortaokulu), Zafer CAN Çınarcık (ÇPL ve Çınarcık Anadolu Lisesi), Çağlar SARIDEDE (Gazi Mustafa Kemal M.T.A.L.)’nin çalışmalarıyla gerçekleştirildi.

Çalıştay`a Çınarcık Kaymakamı Cafer SARILI, Çınarcık Belediye Başkanı Avni KURT,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal KARADAĞ, İlçe Emniyet Amiri Bahadır KÜÇÜKUYSAL ve Çınarcık Meslek Yüksekokulu Müdürü Salih BATAL katılım gösterdi.

İlköğretim ve Lise düzeyinde bulunan 72 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Çınarcık Kaymakamı Cafer SARILI, "Gençlerle ilgili ilköğretim seviyesindeki öğrencilerimizi çalıştırıp, oluşturduğumuz organizasyona ilk defa burada rastladım. Görev yaptığım ilçelerde genç ve çocuk çalıştayı diye bir program düzenlenmedi. Bu çalıştayın çok faydalı olacağına inanıyorum. Bu sayede çocuklarımız özgüvenlerini kazanacaklar. O açıdan emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." dedi.

Çınarcık Belediye Başkanı Avni KURT, "Amacımız kurumların ve genç kardeşlerimizin ortak hedefe hareket ederek sürdürülebilir, şeffaf ve katılımcı bir eylem planını hazırlamak. Genç arkadaşlarımızın bizlere vereceği fikirler, yol göstericimiz ve önceliğimiz olacaktır." dedi.

Çınarcık Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd.Doç.Dr. Salih BATAL, ‘’Böyle bir çalışma programının içinde olmak bizim için çok önemli. Özellikle tüm kurumların ortak çalışması olması bize göre önemini daha da arttırıyor. Bundan sonraki önemli çalışmalarda da birlikte olacağız. Bu çalıştayda; Çınarcık’ta çocuk ve genç olmak “eğitim, sosyal yaşam, aile yaşamı ve güvenlik” ana başlıkları altında ele alınarak çıkacak sonuçlara göre bir eylem planı gerçekleştirilecektir." dedi.

 


Harmanlar Mah. Belediye Sok. Çınarcık Kaymakamlığı Kat 2, Çınarcık / YALOVA / TÜRKİYE - (0226) 2461223

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.