YALOVA ÇINARCIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal KARADAĞ'ın 2019-2020 Öğretim Yılı 1. Kanaat Dönemi Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal KARADAĞ'ın  2019-2020 Öğretim Yılı 1. Kanaat Dönemi Sonu Mesajı

Çınarcık eğitim ailesi olarak başta öğrenci, öğretmen ve yöneticilerimiz olmak üzere tüm eğitim çalışanlarımız ile velilerimizin özverili çalışmalarıyla 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının birinci dönemini tamamladık. Dönemin başarıyla tamamlanmasında gösterdikleri gayret ve fedakârlıkları sebebiyle eğitim çalışanlarımıza ve eğitime katkı sağlayan herkese teşekkür ederim.

Ülkemizin yarını, umudu en güzel rüyası sevgili öğrencilerimiz;

Bütün, çalışmalarımızın, hayallerimizin, hedeflerimizin ve telaşlarımızın başköşesinde hep sizler varsınız. Bugün ilk dönemi boyunca göstermiş olduğunuz gayret ve çalışmaların neticesi olan karnelerinizi alırken sizlerle birlikte aynı heyecanı yaşıyoruz. Ülkemizin yarınlarına uzanan bu yolda atığınız her adımda sizlerin yanındayız.

Karneleriniz başarı ya da başarısızlık göstergesi değildir. Karneleriniz zayıf ya da güçlü yönlerinize ışık tutan bir araçtır. Unutmayın başarı yalnızca sayısal değerlere indirgenemez. Başarı, yaradılıştan gelen potansiyelinizi ne ölçüde kullandığınız ve ona hangi değerleri kattığınız ile ilgilidir. Bir gün ay yıldızlı bayrağımızı çok daha yükseklerde dalgalandıracak, bu toprakların şarkısını dünyanın her yerinde söyleyecek ve söyletecek olan sizlersiniz.

Geleceğin mimarı değerli meslektaşlarım,

"Başarı bir yolculuktur, bir varış noktası değil." sözünden hareketle bu toprakların sesini hayallerini ve rüyalarını bu sınırların çok daha ötesine taşıma yolculuğunda gücümüzü bu vatanın evlatlarından alıyoruz. Bugün elinden tuttuğumuz yüreğine dokunduğumuz her çocuk atinin bir yıldızı, istikbalimizin en güçlü teminatıdır. Yarına bakan yüzümüz, aydınlık geleceğimizdir. Aklını ve ruhunu uyandırdığımız her evladımız, sizlerin rehberliğinde dünya tarihinde iz bırakan işlere imza atacaklar. Özverili çalışmalarınızla başarılı bir dönemi ardımızda bırakırken yaptığınız tüm güzel çalışmalarınızdan dolayı kutlar, sağlıklı mutlu bir tatil dönemi geçirmenizi dilerim.

Kıymetli velilerimiz,

En değerli varlıklarımız evlatlarımızın başarılı bir öğrenci olabilmesi kadar iyi ve nitelikli bir insan olarak yetişmesi de hepimiz için son derece önemlidir. Kendi ayakları üzerinde durabilen, özgüvenli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan en önemli unsur aile içi etkili iletişim ve koşulsuz sevgidir. Bu süreçte sizlerin rehberliği ve desteği vatana, millete hayırlı evlatlar olmaları, yaşadıkları bu toplumda bir birey olarak kendilerini ifade etmelerine en büyük katkıyı sağlayacaktır. Bugün onların heyecanını paylaşırken yapıcı ve destekleyici bir yaklaşımla yanlarında olduğumuzu hissettirmeli, seslerine kulak vermeli, duygularını ve isteklerini anlamak için zaman ayırmalıyız.

Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor sağlıklı, huzurlu ve mutlu tatiller diliyorum.

                                                                      Kemal KARADAĞ

                                                                   Çınarcık İlçe Milli Eğitim Müdürü

Harmanlar Mah. Belediye Sok. Çınarcık Kaymakamlığı Kat 2, Çınarcık / YALOVA / TÜRKİYE - (0226) 2461223

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.