YALOVA ÇINARCIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemal KARADAĞ´dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemal KARADAĞ´dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

 

Cumhuriyet güneşinin berrak yüzünü vatan ufkunda gösterdiği gün olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97. Yıl dönümüne ulaşmanın heyecanıyla, kavuşmuş olduğumuz bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı daha sevinç ve coşkuyla kutluyoruz.

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Önderliğinde ve O’nun “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır.” öngörüsüyle tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, 23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara’da, Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline gelmişti. Işığını, tarifsiz bir tutkuyla vatana gönül verenlerin gayretinden, azminden, kararlılığından, birlik ve beraberliğinden alan bu güneş; aynı zamanda ülkemizin kışını bahara, baharını yaza döndürecek bir dirilişin müjdecisiydi. İşte o diriliş ruhu, vatan ve millet sevgisi, bayrak sevdası, bağımsızlık tutkusu bir milleti şaha kaldırdı.

 

Bu şahlanışın adı; Birlik ve Beraberlikti, Milli Mücadeleydi, Kurtuluş Savaşıydı, Ulusal Egemenlikti, Türkiye’mizin aydınlık yarınlarıydı. O büyük günün ardından, hür iradesiyle zafere ve başarıya inanmış, bağımsızlık tutkusuyla gönülleri tutuşmuş bir millet; birlik ve beraberlik içinde büyük güçlüklerin üstesinden nasıl gelineceğini tüm dünyaya göstermiştir.

 

            Milli Birlik ve Beraberliğin, Ulusal Egemenliğin, bir milletin olmazsa olmazı olduğunu, günümüzde yaşanan son hadiselerden sonra çok açık bir şekilde müşahede etmekteyiz. Bağımsızlığını ve mücadele ruhunu kaybetmiş toplumların ne hale düştüğünü ibretle görmekteyiz. Hemen yanı başımızda ve dünyanın birçok yerinde her gün onlarca masum çocuk katledilmektedir.

 

Tarihin her döneminde mazlumlara kucak açan Kadirşinas Milletimiz, Ülkemize sığınan mülteci kardeşlerimize, çocuklarımıza kucak açmış ve bağrına basmıştır.

 

15 Temmuz‘da Ülkemizin ve çocuklarımızın geleceğini karartmak isteyen FETÖ terör örgütünün kanlı darbe girişimi asil milletimizin cesareti ve kararlı mücadelesiyle bertaraf edilmiştir. Bu mücadelede canlarını vatanı, milleti ve çocuklarımızın geleceği için feda eden aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle yâd ediyor, gazilerimize de acil şifalar diliyorum.

 

Sevgiye, kardeşliğe açılan aydınlık ve büyük bir kapı olan 23 Nisan, sevinç ve gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak Gazi Mustafa Kemal’in geleceğin teminatı olan çocuklarımıza sevgi ve güvenini göstermektedir. Bizler, bu sevgi ve güven sayesinde dünyanın ilk ve yegâne çocuk bayramı olarak tarihe geçen, millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sayesinde tüm dünya çocuklarıyla ulusal egemenlik sevincimizi paylaşıyoruz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; başta bu günü anlamlandıran çocuklarımızın, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

 

                                                                                                                 Kemal KARADAĞ

                                                                                                              İlçe Milli Eğitim Müdürü

Harmanlar Mah. Belediye Sok. Çınarcık Kaymakamlığı Kat 2, Çınarcık / YALOVA / TÜRKİYE - (0226) 2461223

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.