YALOVA ÇINARCIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemal KARADAĞ´dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemal KARADAĞ´dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Değerli Meslektaşlarım, Saygıdeğer Velilerimiz ve Geleceğimizin Teminatı Sevgili Öğrencilerimiz;

Cumhuriyetimizin ilanının 94. yıldönümünü büyük bir heyecanla kutladığımız bugün, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir.

600 yıl dünyaya hükmeden bir cihan devletinin yeniden dirilişini ve bu topraklar üzerinde söylenecek sözlerinin bitmediğini gösteren millet egemenliğiyle taçlandığı kutlu bir gündür.

Ülkemizi kutuplaşmaya itmek isteyenlere karşı birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz 15 Temmuz gecesi; Cumhuriyetine, demokrasisine sahip çıkan bu millet; tek yürekte birleşerek, şer ve nifak odaklarına en güzel cevabı vermiştir. Bundan sonra da milli ve manevi değerlerine bağlı, saygılı insanların yaşadığı demokratik bir hukuk devleti olarak, her zorluğun üstesinden geleceğimizin inancı içerisindeyiz. Bu inançla güvenle geleceğe yürüyoruz.

Devletimize sadık,  şehit ve gazi olmuş atalarına lâyık, Cumhuriyetin değerini bilen bir gençliğin yetişmesine katkıda bulunmak ve medeniyetimizi daha yukarılara taşıyacak yeni nesillere emanet etmek öncelikli amacımızdır.

“Vatanını en çok seven, ona en çok hizmet edendir.” düsturunu hepimiz bir ahlak ve görev ilkesi edineceğiz. Geçmişimizden aldığımız feyz ve inançla hep ileriye, daima ileriye bakacağız.

Vatan ve millet değerlerimizi, sadece söylemlerde değil her alanda içini doldurarak yaşatmak; milletimizin felaketlerle karşı karşıya kalmayacağının en güçlü teminatı olacaktır.

Bugün; demokrasiyle taçlandırılmış bir cumhuriyete sahip olduğumuz için, millet olarak bahtiyarız.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intihal eden tüm şehit ve gazilerimizi, 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum.

   

                                       Kemal KARADAĞ
                                                       İlçe Millî Eğitim Müdürü

Harmanlar Mah. Belediye Sok. Çınarcık Kaymakamlığı Kat 2, Çınarcık / YALOVA / TÜRKİYE - (0226) 2461223

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.