YALOVA ÇINARCIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemal Karadağ’ın 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı ile İlgili Açılış Mesajı

.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemal Karadağ’ın  2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı ile İlgili Açılış Mesajı

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN KEMAL KARADAĞ’IN

2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İLE İLGİLİ AÇILIŞ MESAJI

 

Eğitim, her toplumun hayatında vazgeçilmez bir ihtiyaç ve o toplumun geleceğini şekillendirmede en büyük güçtür. Tarihin her döneminde insanlığa değer katan milletimizin daha müreffeh yarınlara ulaşması yolunda en güçlü kaynak eğitimli genç nesillerimizdir. Eğitime ve dolayısıyla insana yapılan yatırım güçlü, mutlu ve parlak bir geleceğin kurucusu olacak; ülkemizin çağdaş dünyayla bütünleşme çabalarına hız kazandıracaktır.

 

İyi yetişmiş bir nesil, ülkemizin en önemli sermayesidir. Güçlü ve kalkınmış bir Türkiye´nin yolu da eğitimden geçmektedir. Genç ve dinamik ülke nüfusumuza iyi bir eğitim imkânı sağlandığı takdirde, ülkemizin güçlenmesi, gelişmesi ve kalkınmasına hiçbir şey engel olamayacaktır.

 

Ülkemiz üzerinde kara emelleri olan iç ve dış mihraklar, 15 Temmuz darbe girişimi ile içimizdeki FETÖ/PDY terör örgütü üzerinden bir işgal projesine girişmiş ve başta Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Aziz Milletimizin cesur ve kararlı duruşları sayesinde bu girişim bertaraf edilmiştir. Bu mücadele esnasında hayatlarını seve seve ortaya koyan Aziz Şehitlerimize Millet olarak çok şey borçlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Eğitim camiamız, kendilerini hiçbir zaman unutmayacak, şükranla yad edeceklerdir.

 

Geleceğimizi sağlam temeller üzerine inşa etmek üzere günden güne büyüyen eğitim camiamız; özveriyle hizmet yürüten öğretmenlerimiz,  her yaştan ve sınıftan öğrencilerimiz ve değerli velilerimizle birlikte büyük bir ailedir. Devletimizin son yıllarda eğitim sektörüne yönelik reform ve yatırımları, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı, modern ders ortamlarına kavuşturup her türlü teknolojik imkânı kullanarak yabancı akranlarıyla rekabet edecek seviyeye getirme çabasıyla sürdürülmektedir. Yeni nesil, öğretmenlerimizin elinde şekillenecek, geleceğimizin teminatı gençlerimiz onların eseri olacaktır. Onların bu uğurda bugüne kadar yapmış oldukları fedakâr hizmetler artarak devam edecektir. Bugünün küçükleri yarının büyükleri olacak sevgili öğrencilerimizin mutlaka bir hedefleri olmalı, bu hedefe ulaşmanın yolunun başarıdan ve çok çalışmaktan geçtiğini asla unutmamalıdır. Gençlerimizin belirleyecekleri büyük hedeflerle gelecekte ülkemizi daha ileriye taşıyacaklarına olan inancım tamdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2016-2017 Eğitim Öğretim yılının İlimiz ve Ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum.

                                   

                                                                                                                                       Kemal KARADAĞ

                                                                                                                            Çınarcık İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

19-09-2016

 

Harmanlar Mah. Belediye Sok. Çınarcık Kaymakamlığı Kat 2, Çınarcık / YALOVA / TÜRKİYE - (0226) 2461223

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.