YALOVA ÇINARCIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemal KARADAĞ’ın 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemal KARADAĞ’ın 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu Mesajı

Saygıdeğer Meslektaşlarım, Kıymetli Veliler ve Sevgili Öğrencilerim;

 

Büyük coşku ve heyecanla başladığımız bir eğitim-öğretim yılını daha sorunsuz ve başarılı bir şekilde tamamlamanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. 2017-2018 Eğitim- Öğretim yılı, ilçemizde hem öğretim faaliyetleri açısından hem de sosyal etkinlikler, yarışmalar, projeler bakımından oldukça başarılı bir yıl olmuştur. Bu şekilde dolu dolu bir yılın yaşanmasına destek olan başta Sayın Kaymakamımıza, kurum amirlerimize, okul müdürü ve idarecilerimize, öğretmenlerimize, bize destek olan hayırseverlere ve eğitime gönül veren herkese teşekkür ediyorum.

 

Eğitimciler olarak; görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmenin huzuru içindeyiz. Yıl boyunca öğrencilerimizin başarılı ve aynı zamanda mutlu olmaları için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri kazandırmaya çalıştık. Karnelerini alarak yaz tatiline adım atacak olan sevgili yavrularımızın; sosyal yönü güçlü, özgüveni tam, sorumluluk bilincine ve akademik bilgiye sahip bireyler olarak yetişmeleri için, üzerimize düşen görevi yapmaya çalıştık.

 

 Değerli Meslektaşlarım,

 

 “Her öğrenci özeldir.” düşüncesi ile çıktığımız bu yolda gösterdiğiniz ilgi ve destek için teşekkür ederim. Öğretmenlik mesleğinin hem zihin hem de gönül işi olduğunun bilinci ile çok hızla değişen ve bilginin en değerli kaynak olduğu günümüzde, sizlerin de kişisel ve mesleki gelişiminizi devam ettireceğinize yürekten inanıyorum. Biliyorum ki, mesleğimiz çok değerli ve özel bir meslek, işleriniz yoğun, görev ve sorumluğunuz ağır; ama ortaya çıkan eserle gurur duymak da bir o kadar keyiflidir.

 

Kıymetli Anne-Babalar,

 

Çocuk yetiştirmek dünyanın en zor sanatıdır. Eseriniz için; hüner, beceri, sabır ve sevgi gerekir. Bu sanatın birinci basamağı çocuklarımızı anlamaktır. Çocuğunu anlamayan bir anne-baba onunla iletişim kuramaz. Artık, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının sonuna geldik ve çocuklarımız karne heyecanı yaşıyor. Çocukları sadece notlarına göre değil, genel durumunu göz önüne alarak değerlendirin. Unutmayınız ki karnedeki notlar, sizler için de bir değerlendirme fırsatıdır. Yıl boyunca bir anne ve baba olarak onun başarısı için neleri yeterince yaptığınızı ya da yapamadığınızı görmenizi sağlayacaktır. Her çocuğun özel, farklı yetenek ve gelişim özelliklerine sahip olduğunu unutmamak gerekir.

 

Sevgili Öğrenciler,

 

Asıl sınav, hayatın kendisidir. İnsan başarıya çabalayarak ulaşır. Çalışmanın, öğrenmenin zevkine varmış insan için başarmak,  sonuçtan başka bir şey değildir. Başarı için yapılacak şey bellidir; öğrenme isteği, azim ve planlı çalışma. Sizlerin başarıları; bizler için, geleceğimiz için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. Bizim size olan inancımız çok büyük. Büyük bir azim ve kararlılıkla tamamladığınız bu eğitim-öğretim yılı, aslında hayatınızın yeni bir aşamasının da ilk adımı. Sizden; verimli, güzel bir tatil dönemi geçirmenizi ve yeni eğitim-öğretim yılına enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı bekliyoruz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle tekrar çocuklarımızın eğitimine katkı veren herkese, tüm okul müdürlerimize, çok değerli öğretmenlerimize, anne-babalara, okul-aile birliği yönetici ve üyelerine Çınarcık’ta eğitimdeki yükselen ivmeye verdikleri özverili katkıdan dolayı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum.

 

                                                                                                                                 Kemal KARADAĞ

                                                                                                                        Çınarcık İlçe Milli Eğitim Müdürü

Harmanlar Mah. Belediye Sok. Çınarcık Kaymakamlığı Kat 2, Çınarcık / YALOVA / TÜRKİYE - (0226) 2461223

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.