YALOVA ÇINARCIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemal KARADAĞ´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemal KARADAĞ´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Kuruluşunu büyük bir gururla kutladığımız Cumhuriyetimiz,  95 yıllık tarihi ile bizlere, Türk Milleti´nin tarih sahnesinde yeniden dirilişini, zafere inanmışlığını, cesareti ve mücadele ruhunu ve bu topraklar üzerinde söylenecek sözlerinin bitmediğini göstermiştir.

Bugün Türkiye, demokratikleşme, insan hakları ve özgürlükler konusunda attığı cesur adımlarla birçok coğrafyaya örnek olmuştur. Bu kazanımlarımızı gelecek nesillere zenginleştirerek taşımak, Türkiye Cumhuriyeti´nin gerçek sahibi olan hepimizin en önemli görevidir.

Bütün mazlum milletlere istiklâle ve zafere inanmışlığıyla örneklik ve öncülük eden bilge ve ahlâklı nesillerimizin dünyaya barış ve huzuru hâkim kılacak hedefleriyle yetişmesi için var gücümüzle çalışıp; milletçe tarih bilinci oluşturup  tarihimize sahip  çıkacağız.

Tarih şuuruna sahip nesiller, ancak tarihin bize bu coğrafyada yüklediği misyonu anlayabilecek ve gereğini yapabileceklerdir. Bu şuurla yetiştireceğimiz öğrencilerimiz dünyanın neresinde olursa olsun, hangi ırktan, dinden, mezhepten olursa olsun haksızın karşısında haklının yanında; zalimin karşısında mazlumun yanında olacaktır.

Bu düşüncelerle 95 yıllık Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, tüm milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

 

     Kemal KARADAĞ
İlçe Milli Eğitim Müdürü

Harmanlar Mah. Belediye Sok. Çınarcık Kaymakamlığı Kat 2, Çınarcık / YALOVA / TÜRKİYE - (0226) 2461223

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.